Her yıl periyodik olarak, Mersin Üniversitesi ve Mer-Ak Mersin Akademi Danışmanlık iş birliğiyle düzenlenen sempozyumlarımızın üçüncüsü; “3. Uluslararası Mersin Sempozyumu” ve “3. Uluslararası Akdeniz Sempozyumu”, 31 Ekim – 2 Kasım 2019 tarihlerinde yine Mersin’de gerçekleştirilecek.

Çok Değerli Bilim İnsanları, Kıymetli Araştırmacılar ve Değerli Dostlarımız,

Her yıl periyodik olarak, Mersin Üniversitesi ve Mer-Ak Mersin Akademi Danışmanlık iş birliğiyle düzenlenen sempozyumlarımızın üçüncüsü; “3. Uluslararası Mersin Sempozyumu” ve “3. Uluslararası Akdeniz Sempozyumu”, 31 Ekim – 2 Kasım 2019 tarihlerinde yine Mersin’de gerçekleştirilecek.

Başta Almanya, Macaristan, Azerbaycan, Kazakistan, Türkmenistan, Rusya, Tataristan, Başkurdistan, Özbekistan, Irak, Makedonya, Pakistan, Kosova, İsviçre olmak üzere 10’dan fazla ülkeden, 20’den fazla bilim insanı-araştırmacının katılacağı sempozyumlarımız, gerçek bir uluslararası bili şöleni olup, ÜAK doçentlik kriterlerine ve YÖK Akademik Teşvik Kriterlerine uygun olarak düzenlenmiştir.

1-3 Kasım 2018 tarihinde gerçekleştirdiğimiz 1. Sempozyumlarımızın ve 23-25 Mayıs 2019 tarihlerinde gerçekleştirdiğimiz 2. Sempozyumlarımızın bildiri tam metinlerinden bugüne kadar 30 ciltlik devasa bir eser yayınlandı.

Bunlara ek olarak, 9 adet uluslararası basılı kitap yayınlandı. Yine söz verdiğimiz gibi 6 adet ulusal e-kitap yayınladık. Uluslararası kitaplarımızın ve e-kitaplarımızın yayın süreci kesintisiz devam etmekte olup, çalışmalarını bu eserlerde yayınlamak isteyen dostlarımızın, sempozyum tam metin formatında hazırladığı metinlerini Word dosyası halinde tarafımıza göndermesi yeterlidir.

Sempozyum bildiri tam metinleri kitapları ve ulusal e-kitaplar, hem sempozyumların kendi web sayfalarının pano bölümlerinden, ve hem de “academia.edu” dan ücretsiz olarak temin edilebilir.

YÖK-ÜAK kriterlerine uygun olarak, 31 Ekim – 2 Kasım 2019 tarihlerinde gerçekleştireceğimiz ve akademik camiadan yine etkin bir katılım beklediğimiz 3. Uluslararası Mersin Sempozyumu ve 3. Uluslararası Akdeniz Sempozyumlarında sizleri de aramızda görmekten ve Mersin’de ağırlamaktan onur ve mutluluk duyarız.

Saygı ve selamlarımızla.

 

Prof. Dr. D. Ali ARSLAN (Sempozyum Genel Koordinatörü)

Tel: +90 553 666 06 06

Sempozyum Web Adresleri:

https://mersinsempozyumu.mersinakademi.com.tr/

http://mersinsempozyumu.mersin.edu.tr/

https://akdenizsempozyumu.mersinakademi.com.tr/

http://akdenizsempozyumu.mersin.edu.tr/